NASZE DZIECI

Strona prowadzona przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych "Ożarowska"  

   

  MENU :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 Strona główna

 Aktualności

 BOSK

 WandaFonds

 Mózgowe porażenie dziecięce

 Prawo dla niepełnosprawnych

 Wolontariat

 Pedagogika

 Pomoc społeczna/Praca socjalna
 Dla dzieci
 Zainteresowania

 Księga Gości

 Najczęściej zadawane pytania

 Producenci sprzętu

 Linki

 Kontakt

 Czytelnicy piszą

 Stowarzyszenie rodziców 

 Nasi redaktorzy
 Druki do pobrania
 
 

 

 

Powstało Stowarzyszenie
Rodziców Dzieci z Porażeniem Mózgowym

 

 

Od dłuższego czasu rodzice dzieci z porażeniem mózgowym rozmawiając o swoich problemach widzieli konieczność założenia stowarzyszenia, które by ich wspomagało. W dniu 18 marca br. podczas spotkania z Ewą Kooyman prezesem Fundacji Wandafonds, orędowniczki łączenia się rodziców w walce o lepsze życie ich dzieci, zawiązał się komitet założycielski Stowarzyszenia Rodziców. Proces tworzenia organizacji jest niekiedy długi, ale w końcu wielu rodziców uświadomiło sobie, że im więcej osób ze sobą współpracuje, tym większą stanowią siłę.
Ta siła jest potrzebna, aby przekonać samorządy, a także rząd o potrzebie zapewnienia dzieciom z porażeniem mózgowym lepszej opieki, profesjonalnego leczenia,  kompleksowej  terapii,  odpowiedniej edukacji i przygotowania do życia w społeczeństwie.  Rodzice  rozumieli,  że  mogą  się wiele nawzajem nauczyć, że potrzebują wymiany doświadczeń, dodatkowej pomocy.

 

W dniu 13 kwietnia rodzice z trzech ośrodków rehabilitacji dzieci z porażeniem mózgowym: w Zagórzu, na Ożarowskiej i Centrum Zdrowia Dziecka przyjęli nazwę Stowarzyszenie Rodziców Dzieci z Porażeniem Mózgowym, uchwalili statut stowarzyszenia,  wybrali  władze  organizacji.  Stowarzyszenie  chce   zaistnieć w Internecie. W konstrukcji strony pomoże rodzicom młodzież ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci, Młodzieży Dorosłych Osób Niepełnosprawnych  „Ożarowska”. Członkowie  stowarzyszenia  chcą  nawiązać  kontakt,  a   może  i   współpracę z holenderską organizacją rodziców BOSK. Na pewno pomoże im w tym Fundacja Wandafonds, która widzi wielką potrzebę działania rodziców.

 

W  najbliższym  czasie,  bo  już  1  czerwca  na  zaproszenie  Leo Beenhakkera 21 dzieci z porażeniem mózgowym pojedzie do Chorzowa, aby kibicować polskim piłkarzom w meczu z Danią. To nie jest ich pierwsze spotkanie z Leo Beenhakkerem, widzieli się z nim, gdy podpisywał list intencyjny, jako honorowy ambasador Fundacji Wandafonds. Wtedy też obiecał im pomagać.

 

W połowie czerwca rodzice z dziećmi chcą wyjechać poza Warszawę i spędzić dzień w miłym miejscu, razem się bawiąc, odpoczywając, a przede wszystkim lepiej się poznając.

 

Czeka ich wiele pracy, jeśli chcą osiągnąć cele jakie sobie postawili. Potrzebni im są sojusznicy. Liczą, że inni rodzice dzieci spastycznych przystąpią do ich Stowarzyszenia.