NASZE DZIECI

Strona prowadzona przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych "Ożarowska"  

   

  MENU :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 Strona główna

 Aktualności

 BOSK

 WandaFonds

 Mózgowe porażenie dziecięce 

 Prawo dla niepełnosprawnych 

 Wolontariat

 Pedagogika

 Pomoc społeczna/Praca socjalna
 Dla dzieci
 Zainteresowania

 Księga Gości

 Najczęściej zadawane pytania

 Producenci sprzętu

 Linki

 Kontakt

 Czytelnicy piszą

 Stowarzyszenie rodziców

 Nasi redaktorzy

 Druki do pobrania

 

 

 

PROGRAM PFRON "SPRAWNY DOJAZD" - POMOC W NABYCIU PRZEZ OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE SAMOCHODU OSOBOWEGO ORAZ W UZYSKANIU PRAWA JAZDY KATEGORII B

 

Program będzie realizowany przez PFRON na terenie całego kraju do 31.12.2009r. Wnioski o dofinansowanie przyjmowane będą w terminach określonych przez Zarząd PFRON.

Program obejmuje dwa obszary:

Program A – pomoc w zakupie samochodu osobowego lub oprzyrządowania samochodu osobowego.

Program B – pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii „B:

 

Adresatami programu w obszarze A są:

  • zatrudnione lub uczące się pełnoletnie osoby niepełnosprawne, mające prawo jazdy kategorii ” B”, posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne, wydane z powodu znacznej dysfunkcji narządu ruchu, obejmujące co najmniej jedną kończynę dolną.

  • dzieci niepełnosprawne posiadające ważne orzeczenie o niepełnosprawności, jeżeli wymaga rehabilitacji leczniczej a jeden z rodziców lub opiekun posiada prawo jazdy kategorii „B”.

Adresatami programu w obszarze B są osoby niepełnosprawne w wieku aktywności zawodowej, posiadające ważne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne wydane z powodu dysfunkcji narządu ruchu. 

 

Na nowe auto bez dodatkowych udogodnień wnioskodawcy mogą dostać maksymalnie do 16 tys. a z niezbędnym oprzyrządowaniem – do 20 tys. zł. Dofinansowanie kursu na prawo jazdy maksymalnie może wynieść 1100 zł.

Szczegóły programu „Sprawny dojazd”, załączniki, wnioski o dofinansowanie, umowy na stronie internetowej PFRON w dziale Programy www.pfron.org.pl